צילום משפחתי

אנחנו חיים בעולם שמוקף במצלמות. יש לנו מצלמה בכל טלפון ובכל מחשב. אנחנו מצלמים 100 תמונות ביום והזכרונות שלנו מופצצים באינסוף תמונות וסרטונים של החויות שלנו. אבל אז מגיע יום המשפחה או ארוע שבו צריך לבחור תמונה אחת של צילום משפחתי איכותי, ואנחנו מגלים שאין לנו כלום!

אומנם יש לנו מיליון תמונות של רגעים מגניבים, סרטונים מצחיקים, נופים עוצרי נשימה מהטיולים שלנו, אבל תמונה אחת שבכל כל המשפחה ביחד שלא מצולמת בסלפי, פשוט לא קיימת. זאת הבעיה הקלאסית של העידן המודרני – ״תפסת מרובה לא תפסת״.

מתי עושים?

היופי בתמונות משפחה, זה שלא צריך מועד מיוחד ואם עושים את התמונות בסטודיו אז אין גם תלות במזג האויר. כל זמן מתאים.

בניגוד לצילומי הריון או בוק בת מצווה, במקרה של פורטרט משפחתי אין שום אילוצי זמן, וזאת גם הסיבה המרכזית שהבחירה לבצע צילומי משפחה אינה עדיפות עליונה. תמיד מחכים שמשהו יקרה: אחרי שאוריד 5 ק״ג, אחרי שלילד יעברו הפצעונים, וכו׳ …

אז הטיפ הכי חשוב שלי אליכם, זה ״אל תחכו, פשוט תעשו״.

בחוץ או בסטודיו?

יש יתרונות לכאן ולכאן ולכן תמיד עדיף ״גם וגם״, אבל אם צריך לבחור בגלל זמינות או תקציב, לדעתי הערך המוסף הכי גדול הוא בסטודיו.

יתרונות הסטודיו הם בכך ששם קיים הציוד הכי מקצועי ומיטבי כדי להוציא תמונה הכי איכותית. התמונות הן מאוד נקיות ומשדרות מיקוד ואיכות. מבחינת הנוחות הסטודיו מנצח בענק, כי לא צריך לעבור מקומות, אין תלות במז אויר, קיים תה הלבשה, פינת קפה ושירותים צמודים, החלפת בגדים זה עניין פשוט והילדים לא מתפזרים.

אפשר להביא את סבא וסבתא?

ברור! איזה כיף להנציח תמונה משפחתית עם כל הדורות. תבדוק שהסטודיו הרלוונטי מספיק גדול כדי להכניס לתמונה כמות גדולה של אנשים.

סטודיו שמצלם בבית או במרתף, בדרך כלל לא יצליח להוציא תמונות משפחתיות איכותיות לפורום גדול