צילומי ניו בורן

צילומי ניו בורן מתנהלים בשונה מכל סט אחר אצלי בסטודיו.

הצילומים מתרחשים עד גיל שבועיים מיום הלידה היות וזה חלון הזדמנויות שבו גופו של התינוק אלסטי וגמיש, מה שמאפשר החלפת תנוחות בקלות על הסט והשינה שלו עמוקה מאוד, כך שהוא לא מתעורר בזמן הצילומים. 

לארוך השנים רכשתי אביזרים, בגדים ורקעים מחו"ל מותאמים לצילומי ניו בורן ואני בטוחה שהקושי הכי גדול שלכם יהיה לבחור מתוכם.

צילומי ניו בורן

צילומי ניו בורן מתנהלים בשונה מכל סט אחר אצלי בסטודיו.

הצילומים מתרחשים עד גיל שבועיים מיום הלידה היות וזה חלון הזדמנויות שבו גופו של התינוק אלסטי וגמיש, מה שמאפשר החלפת תנוחות בקלות על הסט והשינה שלו עמוקה מאוד, כך שהוא לא מתעורר בזמן הצילומים. 

לארוך השנים רכשתי אביזרים, בגדים ורקעים מחו"ל מותאמים לצילומי ניו בורן ואני בטוחה שהקושי הכי גדול שלכם יהיה לבחור מתוכם.

לקוחות מספרים

שאלות ותשובות

צילום ניו בורן הם צילומים שנעשים כמה שיותר סמוך ללידה, כשהתינוק יחסית בביגוד מינימלי ורק כשהוא ישן שינה עמוקה. ההמלצה היא עד 10 ימים מיום הלידה וגג שבועיים.

הסיבה שבחרו דווקא בפרק הזמן הזה היא, שתינוק שנולד הגוף שלו אלסטי וגמיש והשינה שלו מאוד עמוקה ולכן אפשר בקלות לפסל אותו על הסטים השונים בסטודיו, להחליף לו בגדים ואביזרים מבלי להפריע לו או להעיר אותו כמעט בכלל.

בגיל שבועיים-שלושה מתחילה תקופת הגזים וכתוצאה מכך התינוק חש בכאבי בטן ולכן הוא לא יהיה נינוח בזמן הצילומים מה גם, שנתו של התינוק קלה יותר והוא מתעורר בקלות מכל רעש או הבזק של אור וזה יכול להשפיע מאוד על התוצאה הסופית.

זה לא אומר שפיספסת, זה רק אומר שנצטרך להתאים את הצילומים לתינוקך.

אני צלמת ניו בורן כבר 10 שנים ואני בעצמי אמא לשני בנים, כך שיש לי המון ניסיון עם תינוקות ואני יודעת להגיד שמה שאפשר לעשות עם תינוק בן שבוע לא תמיד אפשר עם תינוק בן שבועיים. יחד עם זאת, אני יודעת שזה אפשרי כי יצא לי לצלם גם עד גיל חודש מיום הלידה. נצטרך להתאים את הסטים שיש אצלי לתינוקך על מנת להוציא את התמונות הכי טובות שאפשר.

במידה ואת מתלבטת את מוזמנת לחייג אליי וביחד נחליט אם נכון להצטלם בנקודת זמן הנוכחית, או לחלופין לדחות מעט את הצילומים ולעשות אותם בגיל 3-4 חודשים כצילומי פעוטות.

 זה אחד הנושאים החשובים ביותר!!

היות ומדובר בתינוק מאוד קטן בגילו הכרונולוגי והפיזי וכל חלק בגופו הוא כמו מרגרינה, אין ספק שאני נוהגת במשנה זהירות.

לעולם לא אקח סיכון אפילו הכי קטן שיש רק בשביל לקבל תמונה טובה ומיוחדת.

ביטחון ילדכם בידיים שלי ואני נוהגת בו כמו בילדי שלי.

לאורך כל הסשן צילומים אני דואגת לשלום הילד וביטחונו האישי:

כל הבגדים, האביזרים, השמיכות מכובסים באבקת כביסה של תינוקות על מנת שלא לגרום לו חלילה לפריחה.

הסטודיו מחומם טרם הגעתכם אליי גם בחורף וגם בקיץ על מנת שהטמפרטורה תתאים בדיוק עבורו ובמידה ויש צורך אני שמה גם מפזר חום קרוב למקום שהתינוק שוכב כך שהוא ירגיש חמים ונעים.

לאורך כל הצילומים אני דואגת שתמיד אבל תמיד יהיה מישהו (אני או אתם) שישב במרחק נגיעה ממנו במידה ויהיה צורך.

אני אמא חרדתית (לפחות בעיניי כל מי שמכיר אותי מקרוב) וכשמדובר בתינוק שהוא לא שלי אז על אחת כמה וכמה אני שומרת ומגינה עליו .

אתם יכולים להיות בטוחים שהילד שלכם בידיים טובות.

צילומי ניו בורן בהגדרה הם עד שבועיים מיום הלידה, אבל היות ולידת תאומים מתנהגת קצת שונה מלידה של עובר אחד ולפעמים האמא מרגישה חלשה ותשושה ויש דילמה ביציאה מהבית יש כמה כללים:

אם הם נולדו אחרי שבוע 37 להריון יש לוודא שיש להם שני קילו ואז ניתן לתאם מיד צילומים.

במידה והתאומים היו בפגיה ברגע שהם משתחררים כדאי להגיע.

חשוב לי לציין שאני עובדת כבר שנים בצילומי ניו בורן ואני יודעת שצילומי תאומים הם לא תמיד כמו צילום ניו בורן של תינוק אחד. צריך לקחת זאת בחשבון ולהבין שלא תמיד ניתן יהיה לבצע את כל הסטים אבל מבטיחה לעשות את המקסימום לתמונות מרגשות ומקצועיות.

דבר נוסף, על הסט אני לא באמת צריכה את העזרה של האמא. את יכולה לשבת לנח או אפילו לנמנם לך בכייף. יש לי פינת קפה ותה ועוגיות ובזמן שאני מצלמת את יכולה להרוויח לך קצת שעות שינה ונחת.

אני מצלמת רק ניו בורן אחד ביום ולכן אני מאוד עמוסה. אם תתקשרי לקבוע בהתראה קצרה רוב הסיכויים שלא יהיה לי מקום ביומן ולא אוכל לקבל אותך.

ההמלצה היא לעדכן אותי ברגע שאת יולדת ואז אני קובעת תאריך טנטטיבי ביומן לימים הקרובים, שומרת לך את התאריך –זה רק לאחר העברת מקדמה.

במידה ויש לך בן הכללים קצת משתנים. כאמא לשני בנים אני יודעת שהדבר היחיד שיעניין אותך אחרי הלידה זה שהברית תעבור בשלום ולכן אני ממליצה לך לתאם את הצילומים לפני הברית, כשהאזור עדיין לא פצוע וכואב. במידה ולא הספקת אנחנו נתאם את הצילומים ביום ה-11 עד ה 14 מיום הלידה, כך שנרווח מספיק מהברית וניתן למקום זמן להגליד.

היות ומדובר בתינוק מאוד קטן שזקוק להרבה חם ואהבה, יחס, אוכל, כירבול ובעיקר הוא לא צפוי, סשן צילומי ניו בורן אורך 3 שעות.

זה אולי ישמע לך הרבה אבל למעשה זה לא. בזמן הזה התינוק שלך קובע את הקצב. אם הוא יצטרך יותר זמן של אוכל או של ידיים, הוא יקבל, אני אדאג להרגיע ואמתין בסבלנות שהוא יירדם וישקע בשינה עמוקה ואיכותית על מנת שאת תוכלי לקבל את התמונות הטובות ביותר.

מהניסיון שלי שום תינוק לא דומה לאחר. יש תינוקות מאוד ישנוניים ומהרגע שהם נכנסים לסטודיו הם נופלים לשינה עמוקה עד לרגע שהם יוצאים ואחרים מתקשים להירדם וההרדמה שלהם יכולה לקחת לפעמים אפילו חצי שעה או שעה וזו הסיבה שאני נותנת 3 שעות לטובת הצילומים האלו.

אנא שרייני לך 4 שעות סה"כ על מנת שלא תהיי בלחץ.

תינוק שהוא ער, הוא זז. הוא מזיז ידיים, רגליים, ראש. יש לו רפלקסים, הוא לא בובה ולכן על מנת לקבל תמונה מושלמת אני חייבת שהוא ישן עמוק וכך אוכל להניח אותו בכל מיני תנוחות חמודות ומכורבלות ולהעביר אותו מסט אחד לשני מבלי לגרום לו לאי נוחות.

אז כמובן שקודם כל אתם ההורים .

אני יודעת שאתם עייפים, תשושים, עברתם לילות אולי לבנים ואת האמא מרגישה לא במיטבך אבל:

  1. תזכרו שזו מזכרת לכל החיים ואת הרגע הזה לא תוכלו לשחזר שוב אז אולי כדאי להתאמץ.
  2. העבודה שלי היא צילומי נשים בהריון ואחרי הריון, כך שאם יש מישהו שידע איך לצלם אותך בצורה ובזווית שהכי תחמיא לך זו אני. אני אדאג להראות בתמונה רק את האזורים הרצויים ואחתוך את מה שלא מחמיא.
  3. מה שלא עושה הטבע, עושה הצבע. קצת איפור, סידור שיער, תאורה נכונה ובגדים נכונים -כל אישה יכולה להראות יפיפיה  

אז אם לא היה ברור- ממליצה לכם ההורים בחם להצטלם. אתם כמובן לא העיקר ומשך התמונות אתכם יהיה 10-15 דקות מתוך השלוש שעות אבל העיקר שתהיה לכם מזכרת.

לגבי צילומים עם אחות, דודה, אמא , סבתא – בשמחה רבה. בתוך הרבע שעה הראשונים ניתן לעשות קצת צילומי משפחה ללא תוספת עלות.

במידה ויש ילדים נוספים ולא משנה באיזה גיל הם, ניתן להוסיף חצי שעה של צילומים לפני צילומי הניו בורן בתוספת תשלום ולקבל צילומי משפחה .

לצפיה בעלויות יש להיכנס למחירון צילומי ניו בורן.

היות ויש לי סטודיו מקצועי ומאובזר לא תצטרכי לרכוש או להביא איתך שום דבר מיוחד מעבר לדברים שיגרתים שאת תמיד יוצאת איתם מהבית עם התינוק:

3-4 מנות אוכל עבור תינוקך

4-5 חיתולים להחלפה

4-5 טיטולי בד

חבילת מגבונים

4-5 מוצצים (שאם יפול על לא תצטרכי להרתיח במים) גם אם הוא לא לוקח תביאי-אצלי כולם לוקחים  

הלבישי אותו/ה בבגדים לבנים לפני שאת יוצאת מהבית לטובת צילומי המשפחה בלבד. אם תלבישי אותו בסטודיו הוא יתעורר ולא נוכל לצלם!!!

אם את מצטלמת תביאי עבורך- חולצה/גופיה או שמלה לבנה (אל תדאגי מצלמת רק אזורים שמחמיאים. 

אם בעלך מצטלם אתכם הביאי עבורו חולצה לבנה. עדיף פולו אם אין אז טי-שרט פשוטה חלקה.

בנוסף הביאי שתיי חולצות קצרות עבורך כי הסטודיו מחומם עבור תינוקך, אז שלא תתבשלי וגם סביר שאולי הוא יפלוט עלייך בזמן האכלה אז תדאגי להחלפה בשבילך.

היות ואני מצלמת בסטודיו מקצועי וכל התמונות שאני עושה הם באיכות גבוהה,

בסוף הצילומים תקבלי את כולן על גבי דיסק.

התמונות הם מה שרואים במציאות ולכן האחריות היא עלייך: לצבוע שיער, להגיע עם לק בציפורניים מסודר, שבעלך יגיע מגולח, הבגדים שאתם מגיעים איתם צריכים להיות מכובסים, מגוהצים וכמובן ללא כתמים. 

למצלמה יש נטייה מוזרה להראות את הכל ולא להסתיר 🙂

היות ואני מצלמת בסטודיו מקצועי ומאובזר כל התמונות הן באיכות גבוהה, אבל רוב התינוקות בגיל הזה נולדים עם פצעונים קטנים (הורמונים של האמא), עור שמתקלף, שריטות, שיעור יתר (אל דאגה זה נושר עם הזמן ), סימנים מהמוצץ וכו וכמובן שזה לא פחות נחמד להמיר את חלק מהתמונות לשחור לבן או לבצע צביעה סלקטיבית (כל התמונה בשחור לבן ורק חלקים בצבע) ולכן אני כן ממליצה על עריכת תמונות.

יש מספר חבילות עריכה ותוכלי לקחת את הכמות שמתאימה לך.

לחבילות צילומי ניו-בורן.

כמובן. יש מספר סוגי אלבומים בגדלים שונים.

האלבומים שאני מעצבת הינם באיכות גבוהה ועם דפים עבים, דבר שמאפשר לאלבום לא להתקפל או להתקמט ולהישאר עמיד לאורך זמן.

כשתגיעו לצילומים אצלי בסטודיו, תוכלו להתרשם מהאלבומים השונים ולבחור את האלבום שהמועדף עליכם לפי העיצוב והתקציב אישי שלכם.

חושבים על צילומים מקצועיים?

בואו נדבר על זה!

תודה רבה!

קיבלתי את המייל ואחזור אליכם הכי מהר שאוכל!

ליאורית